Санаторії України для лікування суглобів

Суглоби - це рухові з'єднання між кістками скелета. Кожному з нас добре відомі ліктьовий, колінний, тазостегновий суглоби. Крім них в людському організмі є й інші суглоби наприклад між фалангами пальців, міжхребцеві, нижньощелепний. Загалом всі суглоби можна класифікувати на два типи:


 1. прості - з'єднують дві кістки,
 2. складні - коли в з'єднанні є три або більше кісток,

Загалом захворювання суглобів можна розділити на основні типи - запальні, по медичній класифікації - артрити, і дегенеративні - артрози. По анатомії суглобів найважливішими елементами є - суглобові поверхні, міжсуглобовий диск, синовіальна рідина і сумка яка обволікає суглоб. При патологічних процесах у суглобах під час руху виникають больові, неприємні відчуття, може ускладнюватися рух в суглобі, а при відсутності лікування і знерухомлюватись чрез окостеніння.

Лікування суглобів в Україні

Ефективному лікуванню піддаються запальні захворювання суглобів. Протизапальна терапія разом з ліквідацією причин запалення дають прекрасний ефект при легкому протіканні хвороб. У більш складних випадках, а також при дегенеративних процесах, звичайну лікарняну терапію потрібно доповнювати санаторним лікуванням.

В Україні є достатньо курортів, що пропонують якісне санаторне лікування хвороб суглобів, наприклад:

 • Одеса
 • Хмільник
 • Моршин
 • Трускавець
 • Нижнє Солотвино

На кожному курорті санаторії використовують локальні оздоровчі фактори і лікувальні процедури, які базуються на особливостях цих факторів.

Лікування суглобів в санаторіях України

здоровий спосіб життя

Медичні центри в санаторіях використовують сучасні діагностичні та терапевтичні технології. Крім добре відомих методів лікування, тут активно використовують фізіотерапевтичні технології, масажі, бальнеологію. Завдяки такому комплексному підходу відновлення організму проходить в кілька разів швидше.

Важливими факторами при санаторному лікуванні суглобів є лікувальна фізкультура та теплові процедури. Останні сприяють прискоренню метаболізму в тканинах, що в свою чергу призводить до більш швидкої заміни неповноцінних клітин, новими функциональнми. Ну а лікувальна фізкультура набагато прискорює реабілітаційний процес.

Чому лікування артрозів і артритів в санаторіях ефективне?

Санаторії України для лікування суглобів мають набагато краще технологічне оснащення ніж більшість середньостатистичних лікарень України. Місцеві лікарі - це вузькоспеціалізовані експерти з величезним досвідом використання сучасної медицини і лікувальних мінеральних вод, озокеритолікування, цілющих ванн, термальних джерел. Квінтесенція такого досвіду і сучасної медицини - запорука успіху в лікуванні хвороб сугобів.

Кращі санаторії України з лікування суглобів

У цілому в Україні трохи санаторіїв, які мають у своїй спеціалізації досвід з лікування хвороб суглобів небагато. Всього можна виділити шість кращих санаторіїв для лікування суглобів.

Топ 5 по лікуванню суглобів, Україна:

лікування артрозу та артриту в санаторіях України

 1. Курорт Трускавець добре відомий мінеральними джерелами і лікуванням ниркових хвороб. Але тут є санаторій Молдова, який в Трускавці відомий завдяки відмінному результату в терапії артритів, артрозів і посттравматичної реабілітації суглобів.
 2. В Закарпатті неподалік Ужгорода, всього в 15 кілометрах від обласного центру знаходиться санаторій Термал Стар - тут використовують місцевий мікроклімат і термальні джерела для лікування патологій суглобів. Інший санаторій Закарпаття, де успішно вміють лікувати патології суглобів, Гірська Тиса - в затишному гірському курорті Кваси.
 3. Курорт Хмільник прославився своїми радоновими водами. Тут знаходиться VIP Санаторій Поділля Преміум, в котрому еффекивно використовують радонові ванни для лікування артритів.
 4. І останній з переліку кращих санаторіїв для оздоровлення після хвороб опорно-рухового апарату Любінь Великий, він знаходиться в декількох кілометрах від обласного центру Львівської області.

Ціни на путівки в санаторії з лікування суглобів:

Всі санаторії з лікування суглобів в Україні

Назва санаторію Розташування Ціна Посилання на докладний опис
Любінь Великий Курорт Любінь, Львівська область від 522 грн https://vse-ukr.com/hotels/sanatoriy_lyubin_velykyy_225
Молдова Курорт Трускавець від 790 грн санаторій Молдова Трускавець
Поділля Преміум Курорт Хмільник, Вінницька область від 980 грн Санаторій Поділля Преміум
Гірська Тиса Кваси, Закарпаття від 585 грн санаторій Гірська Тиса Закарпаття
Жайворонок Берегово, Закарпаття від 700 грн Опис санаторію Жайворонок Берегово
Трембіта Велятино, Закарпатська область від 785 грн санаторій Трембіта Закарпаття
Золота Горая Ужгород, Закарпаття від 950 грн Санаторій Золота Гора
Деренівська Купіль Нижнє Солотвино, Закарпаття від 2300 грн санаторій Деренівська купіль
Термал Стар Нижнє Солотвино, Закарпатська область від 900 грн Санаторій Термал Стар