Курорт Велятино

Курорт Велятино - невеличке поселення в Закарпатській області, що розмістилось в Хустському районі. Родзинкою, заснованого ще в далекому 1576 році містечка, є унікальні термальні води. Власне вони приваблюють сюди тисячі туристів щорічно та стали причиною будівництва санаторіїв і розвитку курортно-оздоровчого напрямку туризму в цьому регіоні.

Зовсім поруч знаходиться і добре відомий українському туристу курорт Шаян.

Термальні води Велятино

З родовища глибиною понад сто метрів добувається термальна, лікувальна мінеральна вода, котра подається в місцеві оздоровчі басейни.

За хімічним складом термальні води Велятино є борними та борно-хлоридними із підвищеним вмістом йоду. Окрім позитивного загального впливу на організм через температурний фактор. Термальні води, ще й насичують шкіру та тіло корисними речовинами.

Санаторії та готелі в Велятино

Враховуючи вік курортного поселення варто зазначити, що тут діють кілька санаторіїв та невеликі готелі сімейного типу. Усі вони орієнтовані на прийом туристів з метою оздоровлення і відпочинку. Серед найвідоміших закладів це санаторії Трембіта Велятино та один із найстаріших - Теплі Води. Звісно ж заклади мають індивідуальні, автономні оздоровчі комплекси, бювети мінеральних вод та термальні басейни. Турбуються тут і про дозвілля туристів, тому включають широкий спектр розваг до власної інфраструктури, зокрема спортивні зали, розважальні центри та пропонують ще й відпочивальникам цікаві екскурсійні програми. Загалом санаторії Велятино, роблять все, щоб гості не мали часу нудьгувати.

відпочинок у велятино

У Велятино також є кілька невеликих гірськолижних витягів, отож туристи під час зимового відпочинку мають ще й нагоду активно розважитись і повеселитись.

Лікування на курорті Велятино

санаторії велятино

Відпочинок у Велятино показаний при оздоровленні після:

 • захворювань нервової системи, в тому числі перевантаження, хронічний стрес;
 • патологій системи кровообігу;
 • уражень опорно-м'язевої системи, кісток та суглобів;
 • гінекологічних захворювань;

Місцеві санаторії володіють власними медичними центрами та активно застосовують термальні води і SPA-процедури в оздоровленні відпочивальників.

Розваги та історичні пам'ятки

Тутешня природа максимально сприяє відпочинку та оздоровленню. Варто зазначити, що тут збереглась унікальна популяція буйволів, які ще в минулому столітті доволі часто використовувались в соляному промислі.

Збереглись тут і старовинні храми святої Параскеви, котрий був побудований 1876 році та святого Іллі зведений в 1934. У Велятино також є власний арт-об'єкт будинок художника, котрий розташувався в чотирьохсот метрах від термальних басейнів.

Серед цікавинок на околиці поселення можна відзначити:

 • страусину ферму в місті Хуст;
 • оленеву ферму в сусідньому селі Іза;
 • славнозвісну долину нарцисів;

Окрім того рекомендуємо ознайомитись із місцевою легендою, історичним персонажем - опришком Пинтьо. В честь якого тут названо чимало закладів, існує туристичний маршрут його імені та навіть кілька легенд про його славнозвісні подвиги.

все включено
 • с. Курорт Велятино, Закарпатська обл.

  Wi-Fi


  Власний бювет


  Басейн відкритий


  Сауна


  Автостоянка


3 км до термальних вод Велятино

від 930 грн

Обрати номер