- Головна сторінка
- Ваше здоров'я у ваших руках
- Лікування мінеральними водами в Трускавці та Миргороді
Лікування мінеральними водами в Трускавці та Миргороді
Україна, виявилася багатою на джерела мінеральної води. В залежності від розташування джерела, воно містить ті чи інші мікроелементи.
Лікування мінеральною водою, може бути двох видів.
- Це прийом мінеральної води всередину. Тобто питво мінеральної води, або з бювету, або розфасованої чи загазованої.
- Різні гідро процедури з використанням мінеральної води.
У санаторіях, найчастіше використовують перший спосіб. Весь курс лікування мінеральною водою, зводиться в регулярних її прийомів, за певним графіком.
Хочу звернути вашу увагу, що ефект від вживання мінеральної води безпосередньо з бювету, може бути отриманий тільки у тому випадку, якщо ви дотримуєтеся чітких призначень лікаря.
Ось кілька порад, з прийому мінеральної води в санаторіях Трускавця, або Миргорода, або ж інших.
- Пийте мінеральну воду регулярно. В певний час доби. Тобто в залежності від часу, коли вам приписав лікар. Так як є велика різниця. Одним корисно пити мінеральну воду перед їжею (сніданком), другим після прийому їжі. Це дуже важливо, і ні в якому разі не робіть навпаки.
- Вживайте ту кількість (грам) мінеральної води, скільки вам рекомендував медик. Не пийте більше встановленої норми. При більш великих дозах, ви можете зробити ще гірше, нашкодивши організму.
- Не лінуйтеся ходити до бювету кожен раз.
- Навіть не думайте набирати воду в пластикові пляшки або інші судини. Мінеральна вода – містить активні елементи, які розщеплюються через 15-30 хвилин, після надходження на поверхню землі. І якщо з цією водою, вчасно не провести процес газування (адже тільки в загазованому вигляді вона залишається частково корисною), то вона стане мертвою. І ніякої користі вона вам не принесе. Тобто як Ви вже зрозуміли, якщо ви випили воду в бюветі, тоді вона вам принесе користь. За його межами – ні.
- Не пийте мінеральну ось дуже довго. Пройдіть курс лікування за призначенням лікаря і не більше. Через пів року ви зможете пройти курс лікування мінеральною водою повторно.
Якщо ви будете дотримуватися всіх описаних правил-мінеральна вода додасть вам сил і енергії.
Як мінеральна вод з джерел України (Трускавець, Миргород) впливає на організм людини.
Мінеральна вода - це якась суміш, яка складається їх хімічних елементів, газів, активних частинок. За суттю, її хімічна складова, подібна до хімічної складової людини. І завдання мінеральної води-доповнити організм людини хімічними елементами. При цьому не варто забувати, що хімічних склад мінеральної води також різний. Залежно від геологічного розташування джерела, а точніше наявність метаморфічних і вулканічних процесів в області джерела. Але це вже хімія.
В Україні джерела мінеральних вод, можна поділити на три: це миргородські, Трускавецькі та Лужанські.
Найпопулярнішими є Миргородський і Трускавецький бальнеологічні курорти України.
Курорт Миргород.
Миргородський курорт – в 1912 році, за нестачі питної води для населення, губернія вирішила побудувати колодязь з артезіанською водою. Але за недоумкуватого уряду, яке вирішило що ця вода не придатна до приготування їжі, і є шкідливою (за солонуватого смаку) - колодязь був засипаний. На щастя з'явився Іван Андрійович Зубковський (лікар), який провів детальних хімічний аналіз води. В ній було знайдено наявність хлористого натрію. Рівень його, не поступається іншим популярним курортам мінеральних вод.
У зв'язку з цим, вода була прийнята як придатна до вживання. У 1914 році жителі Миргорода, почали помічати, що вони стали краще себе почувати, почали відступати хвороби, а життя ставало більш енергійним і насиченим. Причиною всьому цьому, була Миргородська мінеральна вода. І в 1917 році, в Миргороді була відкрита перша водолікарня.
Курорт Трускавець.
Трускавецький курорт - став всесвітньою оздоровницею більш раніше ніж Миргород. Трускавець всю його історію, то продавали, то здавали в оренду як могли. Перші згадки про наявність сольових вод в Трускавці були ще в 1471 році. Тоді, Трускавець здали у вічну оренду з цілю використання видобутку солі на його території. Тому я думаю що вже тоді місцеві жителі знали про лікувальні властивості трускавецької мінеральної води. Офіційна згадка про мінеральні води в Трускавці, була в 1836 році. Тоді Теодор Торосевич опублікував свої дослідження про мінеральні води Трускавця. Саме в цих роках, Трускавецька нафтова вода отримала назву «Нафтуся». Зараз мінеральна вода "Нафтуся" відома практично у всьому світі, і застосовується при лікування різних захворювань.
На території Трускавця є 14 джерел мінеральних вод. Основним джерелом є «Нафтуся». Вона отримала таку назву, через слабенький запах нафти. Трускавецька мінеральна вода, багата на гідрокарбонат, що ефективно при виведення з організмів різних шлаків, та інших клітинних відходів.
Лікування захворювань мінеральною водою
Трускавецька вода, багата на гідрокарбонат. З цього при виборі санаторію в Трускавці, вам необхідно враховувати наступний профіль лікування мінеральною водою.
- лікування сечогінної системи (захворювання, нирок і сечогінних шляхів, сечокам'яні хвороби аномалія нирок, простатит і сечокам'яні діатези)
- лікування печінки і жовчовивідних шляхів ( гепатити, холецистит, дискінезії жовчних шляхів і жовчного міхура.)
- лікування підшлункової залози, захворювання кишечника (хронічні коліти різних форм, дискінезія кишечника поза фазою загострення)
- лікування порушення обміну речовин.
Миргородська мінеральна вода багата на гідрокарбонатні іони. Саме вони приносять цінність це воді. Також вона містить високий рівень хлориду натрію. Завдяки цьому вона надає лікувальний вплив на гормональну систему людини. Аніони і катіони мінеральної води миргородська діють на водно-сольовий, білковий, вуглеводний, жировий і пігментний обмін, кислотно-основний стан, що є потужним оздоровчим фактором при лікуванні:
- цукрового діабету,
- захворювань шлунка,
- кишечника,
- підшлункової залози.
Але, якщо ви все таки вирішили поїхати підлікується в якийсь санаторій України, де в якості методу лікування використовується мінеральна вода, не варто забувати і про протипоказання. Вона протипоказана при серцево судинних захворювання з ускладненнями, також при загостренні захворюванні шлункової системи, і запаленні травного тракту. Так при покупці путівки санаторії, проконсультуйтеся зі своїм лікарем.